top of page

Опис досвіду роботи  соціального педвгога Корольчук О.О.

Самоосвітня проблема:"Профілактика правопорушень серед неповнолітніх і попередження насильства над дітьми"

         В Україні спостерігається тенденція до зростання дитячої  злочинності, поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона «омолоджується». Проблема злочинності, жорстокого поводження між однолітками  залишається однією з головних проблем нашого суспільства.

Розвиток правової культури школярів - процес довготривалий та нелегкий. Для того, щоб він був результативним, необхідно дотримуватись певних принципів:

  • зацікавленість школярів;

  • безпосередня участь кожного учня у підготовці та проведенні заходів;

  • різноманітність тематики, форм та методів;

  • систематичність та системність.

  Загальна мета та конкретні завдання правового виховання вирішуються в процесі навчальної діяльності. Одночасно виділяються конкретні задачі правового виховання. До них відносяться:

  • формування в кожного учня системи знань з питань основ держави та права, розвиток інтересу до цієї галузі знань і зв’язок права з навколишньою дійсністю;

  • формування поваги до держави, до її законодавчих та виконавчих органів;

  • прищеплення навичок правосвідомої поведінки;

  • виховання нетерпимості до різноманітних правопорушень;

  • формування потреб та умінь активно захищати в установленому законом порядку свої права та законні інтереси інших осіб.

Робота соціального педагога  щодо попередження насильства та профілактики  правопорушень серед учнів планується щорічно та поєднується з системою всієї виховної роботи у школі та планами спільної  роботи зі ССД та ГУНП.

      Основними напрямками  моєї діяльності  є: робота з "важкими" учнями; постійний контроль життя, навчання, побуту підлітка; з'ясування причини поведінки, що відрізняється від загальноприйнятої; бесіди з класним керівником, бесіди з підлітком; співпраця з практичним психологом (робота з підлітком на основі психологічного обстеження); робота з батьками; з'ясування причини ситуації, що створилася; консультації батьків; організація і проведення заходів щодо виховання "важких" підлітків бесіди з найближчим їх оточенням (друзі, родичі, знайомі).

    У своїй практиці користується такими методами роботи з учнями,як: 

• тренінги (“Життя найвища цінність”, “Твоє життя, твій вибір"”);
• уроки - роздуми, дискусії, уроки з використанням мультимедійної установки; 
• відеолекторії (“, “Твої права та обовязки”, “Шкідливість енергетичних напоїв”);
• години спілкування (“Молодь та протиправна поведінка”, “Шкідливий вплив тютюнопаління”, “Наркотики. Наслідки”);
виховні заходи ( “Ми обираємо здоровий спосіб життя”);
• корекційно - розвивальні заняття та бесіди;

  • Групові та індивідуальні діагностики ( "Девіантна поведінка особистості" ; "Молодь та протиправна поведінка"; "Агресивна поведінка" та інші.)

     Щодо профілактики правопорушень є робота шкільної Ради профілактики, яка займається преветивною  профілактичною роботою серед учнів по попередженню правопорушень та організацією роботи з неблагополучними сім'ями. Рада профілактики розглядає конкретні питанння  впливу сім'ї  на виховання учнів; розгляда конкретні  правопорушення та постановку дітей на внутрішньо-шкільний облік; робота з кризовими та неспроможніми  сім'ями. 

      За динамікою правопгорушень серед учнів  в Олександрівській філії                 КЗ "Олександрівське НВО №1" можна побачити в Таблиці.

 

     

 

 

      Постійно беру участь  в обласних та районних семінарах практичних психологів та соціальних педагогів, конференціях та є головою МО практичних психологів та соціальних педагогів.

   У своїй роботі керуюся нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства: Законом України «Про охорону дитинства», Конвенцією з прав дитини, та іншими відповідними нормативними документами МОН України, річним планом.

     
 

bottom of page